בית חולים לחיות וטרינר חירום אימוץ חיות
 
 
 
   
     
 
  חדשות מצרפת


הפרלמנט הצרפתי אישר את הצעת החוק המהפכנית המשנה את ההגדרה המשפטית של חיות מחמד מ"רכוש פרטי" ל"יצורים חיים"...
 
   
  האם חיסונים עוזרים?


וטרינרים תוהים האם חיות מחמד מקבלים יותר חיסונים ממה שצריך, בנוסך לכך הם חוששים שהדבר יכול לגרום נזק חמור...
 
   
 
     
 
   
     
   
     

     
  עיקור וסירוס  
     
  מדוע יש לעקר ולסרס בעלי חיים? מה המשמעות של עיקור וסירוס?
איך בוחרים את הווטרינר לטובת עיקור וסירוס?

גם אם לפעמים נדמה כי עיקור וסירוס של בעלי חיים הם בעייתיים מבחינה מוסרית, חשוב מאוד להבין כי ההליך הזה מועיל רבות ושומר על בריאות הכלב והחתול. לרבים אשר מגדלים חתולים וכלבים בביתם יודעים עד כמה הסבל של הכלב והחתול גדול כאשר הם נמצאים במצב של ייחום ואינם יכולים לממש את ייחומם.

אחת הבעיות העיקריות של חתולים וכלבים בתקופת הייחום הם בעיות בהתנהגות, חיות מחמד מתנהגות בצורה קיצונית ואף אלימה במצבי ייחום.

כלבים הופכים להיות אלימים כלפי כלבים אחרים עד למצב כי קשה מאוד להשתלט עליהם בטיול היומי. כמו כן הכלבים מחפשים לסמן טריטוריות בכל מקום אליו הם מגיעים על ידי השתנה.

חתולות גם הן סובלות מאוד עד לרגע העיקור. חתולה מגיעה לגיל מיניות בערך בגיל שבעה חודשים עד עשרה חודשים. חתולה מיוחמת מייללת בחוזקה, תקופת הייחום הנמשכת בערך שלושה שבועות מה שגורם לכאבי וגינה אצל החתולה.

כמו כן עיקור וסירוס חתולים וכלבים ימנעו כל מיני מחלות עתידיות, כלבים לא מסורסים עשויים לסבול ממחלות הקשורות לערמונית. אותו כנ"ל אצל החתולות העשויות לסבול מסרטן העטינים או דלקות למיניהן.
על פי מחקרים שנעשו חיות מחמד מעוקרים ומסורסים הרבה יותר בריאים.

איך מתבצעים ניתוחי עיקור וסירוס?
כאמור ניתוחים אלה הינם ניתוחים שכיחים ביותר ועל כן חשוב כי יבצע אותם איש מקצוע מיומן. חשוב מאוד כי הניתוחים יתבצעו בתנאים סטריליים ביותר. בניתוחים מסוג זה חיות המחמד יורדמו ויקבלו טיפול תרופתי לשיכוך כאבים ולמניעת זיהומים. לאחר הניתוח לוקח תקופת מה על מנת שרמת ההורמונים האחראים על המיניות תרד וחיות המחמד ייהנו מחיים שלווים. 

איך בוחרים את רופא החיות שלכם?
כאמור על מנת לבחור את הווטרינר הטוב ביותר חשוב מאוד להקפיד רמת המקצועיות של רופא החיות. זאת ניתן להבין מלקוחות מרוצים. כמו כן מומלץ להקפיד על הניסיון בטיפול בחיות והתמקצעות בסוג חיית המחמד שלכם. כמו כן על רמת השירות שתקבלו המרפאת החיות. 
 
     
   
     
     
 
 
   
   
   
 
 
 
 
         
       
         
חיים ביילי
קידום אורגני | קידום אתרים